UFO-lázban ég a világ? Lehet, de nem lenne indokolt. Az utóbbi hetekben több hír is bejárta a hazai médiát a földönkívüliek létezésével kapcsolatban. Bár a legnagyobb nyilvánosságot kapó mexikói földönkívüli-bemutató a totális sületlenség kategóriájába sorolható, a világsajtóra gyakorolt hatása miatt is kell (érdemes?) vele foglalkozni. Akadnak továbbá ténylegesen érdekes észlelések is, legyen szó akár a távoli exobolygók óriástávcsövekkel való vizsgálatáról vagy vadászpilóták magaslégköri észleléseiről.
A fenti témákkal a szegedi egyetem tv is több alkalommal foglalkozott a közelmúltban. Először a Tandem című műsorban meséltem az Univerzum méreteiről, az élhető bolygók utáni kutatásról és a Fermi-paradoxonról – vagyis arról a rejtélyről, hogy amennyiben létezhetnek idegen civilizációk, miért nem tudtuk még felvenni velük a kapcsolatot?
A közelmúltban pedig a Napfel című műsorban igyekeztem kontextusba helyezni a Peruban “talált”, de a mexikói parlamentben bemutatott testekről szóló híreket. Amelyekről persze ordít, hogy hamisítványok, de ennek kapcsán legalább át lehetett érdekesebb hírekre is az azonosítatlan légköri jelenségekről.