Miért nem nyelnek el mindent a fekete lyukak? Mi történik egy űrhajóból kieső asztronautával? Eltalál minket a következő erre járó aszteroida? – Csak pár alapvető kérdés, amelyek már valószínűleg sokakban felmerültek Az Androméda Webcast legutóbbi adásában a leggyakoribb csillagászati és űrkutatási kérdéseket vesszük sorra, amelyeket a leggyakrabban tesznek fel nekünk a kommentszekciókban és a csillagvizsgálókban – vagy akár épp odahaza.
Az Androméda Webcast műsorai tisztán audio-formátumban is elérhetőek
Spotify-on és a főbb podcast-platformokon.
A képanyaggal és heves gesztikulációkkal megtámogatott röpke két órás videót pedig a Chillagász youtube-csatornán találjátok:
A hónap végén pedig érkezik az Androméda Webcast következő epizódja! Június 30-án egy igencsak aktuális problémáról, a műholdas megakonstellációkról fogunk beszélgetni, személyes érintettségünk dacára a lehető legtárgyilagosabb módon. Az egész a SpaceX cég Starlink műholdjaival kezdődött, ám a többi óriásvállalat sem akar kimaradni az üzletből, mindez pedig egy olyan sosem látott változáshoz vezethet a közeljövőben, amely egyformán érinteni fogja az egyszeri csillagnézőt, az asztrofotóst, az amatőrcsillagászt és a kutatót is – ezek a műholdas megakonstellációk. További információkat a műsor Facebook-eseményénél találhattok.
Ha tetszett a bejegyzés, látogass el a Csillagvizsgáló Facebook oldalára is, ahol napi rendszerességgel találhatsz csillagászati és űrkutatási híreket, látványos felvételeket és egyéb aktualitásokat – tudományról és science fictionről egyaránt.