Science Fiction Café a Marson

Science Fiction Café a Marson

Mennyire szórakoztató olvasmány Andy Weir kőkemény fizikát felvonultató könyve, A Marsi és mennyire sikerült a belőle készült Ridley Scott-féle adaptáció? Egyáltalán a könyv vagy a film a jobb? És hogy állunk a Mars-utazással (vagy legalább a terveivel) a való életben? Könnyed ismeretterjesztő programunkon és az azt követő jó hangulatú beszélgetés során többek között ezekre a kérdésekre kerestük a válaszokat.

the-martian-audio-book.jpg

A tavalyi év során régi tervünket valósítottuk meg, amikor egy számunkra új formátumot próbáltuk ki a tudományos ismeretterjesztésben. Ez volt a Science Fiction Café, amelynek keretében egy sci-fi alkotást és a hozzá kötődő tudományos témát is alaposan kielemztünk, előbb könnyed ismeretterjesztő előadásokkal, majd pedig egy kötetlen, a lehetőség szerint a közönséget is bevonó beszélgetéssel. 2019. szeptember 4-én Szegeden a Humanista Társaság vendégei voltunk, ahol egyik kedvenc könyvünk (és filmünk!), a Mentőexpedíció A Marsi szolgáltatta a témát. A közönség remek volt, így a prezentációk után nem volt nehéz egy igazán jó hangulatú beszélgetést kialakítani, ahol A Marsi mellett szóba kerültek az utóbbi évtized sci-fi témájú mozijai, a NASA űrutazási stratégiája, a SpaceX megítélése és az űrkalózok is.

A közelmúltban számunkra is elérhetővé vált Science Fiction Café felvétele, amely még egy év távlatából is jobbára aktuális. A videó- és hangminőség sajnos messze nem tökéletes (khm, visszajelzések alapján pocsék :), előzetesen ugyanis nem készültünk az esemény rögzítésére, a sikeres program után viszont örültünk, hogy mégiscsak készült felvétel a beszélgetésről. A szöveg remélhetőleg így is érthető, a tartalom pedig mindenkit kárpótol majd.

Köszönjük a lehetőséget a Humanista Társaságnak (érdemes ellátogatni a youtube-csatornájukra, mert számos érdekes témában találni klassz előadásokat)!

És végül a kérdés, amelyről mi is véleményt mondunk a videó végén.

1_gwsuvw0fuogn1ys9rcel7g.jpeg

Ha tetszett a bejegyzés, látogass el a Csillagvizsgáló Facebook oldalára is, ahol napi rendszerességgel találhatsz csillagászati és űrkutatási híreket, látványos felvételeket és egyéb aktualitásokat – tudományról és science fiction-ről egyaránt.

Facebook Comments Box